ZDRAVÍ

Motobazar MOTOBAZAR MIRAMOTO
Největší regionální motobazar a eshop!

Vitality Club: Potřebujeme hubnout – 10. díl

11.10.2006 - 15:50
Vitality Club – rubrika věnovaná hubnutí, životnímu stylu a zdraví. Rubriku vede Šárka Kopálová, behaviorální terapeut a poradkyně v oblasti zdravé výživy a diet.

 

Chtěla jsem zhubnout a koupila jsem si čaj na hubnutí, ale mám pocit, že nefunguje. Co mám dělat? Ivana,, 35let.

Milá Ivano, já se obávám že jste si funkci čaje na hubnutí vysvětlila špatně. Protože jste neuvedla, jaký výrobek konkrétně konzumujete, tak to nemohu posoudit až tak detailně, ale něco vám o čajích na hubnutí napíšu, protože se ve své praxi setkávám s mnoha mýty ohledně jejich pití.

Každý ví, že při hubnutí se musí hodně pít, ale většina lidí si myslí, že je to kvůli tomu, aby si zaplnili žaludek vodou a už se jim tam nevešlo žádné jídlo. Jenže voda nikomu moc nechutná a tak je lepší sáhnout po čaji na hubnutí, ale…Tu vodu nepotřebujeme na zaplnění žaludku, ale aby nám fungoval dobře metabolismus. Aby nám ty tuky bez problémů spaloval. Protože když je nedostatek tekutin, tělo jede na úsporný režim, tuk zůstává v buňkách a veškeré produkty látkové výměny se z těla nevyloučí. Pro zajímavost byste měla vypít cca 40 ml vody na 1 kg váhy, jestliže chcete hubnout. Jinak stačí v běžném životě 20 ml. Tady může nastoupit čaj na hubnutí, ale nějaký kvalitní, který koupíte naprosto běžně např. v prodejně se zdravou výživou. Mně osobně vadí označení těchto čajů, které je prostě zavádějící. Např. takový čaj Hannasaki plní svou úlohu tím, že stimuluje slinné žlázy v ústech a tím podporují tvorbu slin, což napomáhá k lepšímu trávení, protože aktivuje žaludeční enzymy štěpící bílkoviny. Zároveň podporuje peristaltiku střev a tím URYCHLUJE METABOLISMUS. Co je důležité, že bez průjmů, které většinou bohužel doprovázejí různé tzv. hubnoucí čaje. Protože tady samozřejmě nemohu uvádět žádné názvy konkrétních výrobců, doporučuji zajít do nějaké kvalitní prodejny se zdravou výživou anebo do lékárny, kde předpokládám, že vám seriozně poradí. Opět varuji před zaručeným nákupem od všelijakých prodejců na trzích a pouličních dealerů, protože nemáte jistotu, jaký má takový čaj složení.

Pamatujte si, že můžete používat sebelepší prostředek na podporu metabolismu, ale bez nějaké té ukázněnosti v jídle, alespoň malé změny v jídelníčku a trocha pohybu to nikdy nepůjde.

Kamarádka má patnáctiletého syna, který chodí do sportovního oddílu a nutí ho přejít na vegetariánskou stravu. Nemůže se mu nic stát? Honza Č.B.

Vegetariánství má různé podoby, takže to nemusí být až takový stravovací extrém. Hodně lidí se zajímá o zdravý životní styl a řadí se mezi vegetariány, přestože si dají občas i nějaké to maso. Pokud by se ale jednalo o nějaký takový styl, jako je např. veganství, kde je zakázáno jíst nejenom maso, ale i vejce a mléko, může to dospívající organismus poškodit, pokud nebude jídelníček opravdu velmi dobře sestavený. Bohužel jsem se setkala s lidmi, kteří se sice řadí k vegetariánům, ale jejich jídelníček je žalostně chudý. Naprosto zbytečně, protože je to z pouhé neinformovanosti. Pokud jde ale o rostoucí organismus a ještě s takovou zátěží, je tento druh stravování spíše rizikem. Jestli máte nějaké obavy, doporučuji vám, abyste se obrátil na trenéra jejich družstva a zeptal se ho na jeho názor. Dobrý trenér ví, co je pro jeho kluky nejlepší a v případě nutnosti s jeho maminkou určitě promluví. Mne zaráží něco jiného. Píšete maminka ho nutí…Vegetariánství je životní styl. To není za trest. Co kdybyste s maminkou promluvil nejdříve na tohle téma. Kamarádka na vás možná dá.

Šárka Kopálová

DALŠÍ ZPRÁVY

Potřebujeme hubnout

Behaviorální terapeut a poradce v oblasti moderní výživy a diet

Když bolí v krku...

Potřebujeme hubnout (březen 07)

Potřebujeme hubnout

Vitality Club: Potřebujeme hubnout – 12. díl

Vitality Club: Potřebujeme hubnout 11. díl

Petr Hoffmann: Harmonické stravování

Vitality Club: Potřebujeme hubnout – 9. díl

Vitality Club: Potřebujeme hubnout – 8.díl

 
INZERCE ZDARMA

Inzerujte v našem jednoduchém inzertním systému. Stačí vyplnit pár položek a odeslat data na náš server.
Neváhejte a inzerujte zdarma!

STÁHNĚTE SI LISTOPADOVÝ VÝTISK

 

Archiv:
leden | únor | březen | duben
květen | červen | červenec | srpen
září | říjen | listopad | prosinec

Náklad: 100.000 ks

Distribuce po jižních Čechách zdarma!

  • České Budějovice
  • Český Krumlov
  • Jindřichův Hradec
  • Písek
  • Prachatice
  • Tábor
  • ... a další

Máte zájem přispívat na náš server? Kontaktujte nás na e-mailové adrese zpravy@ceskenovinky.czTEXTOVÁ REKLAMA:
Dopravně obchodní centrum Mercury
Kongresové centrum Praha
Bazénové vysavače
Kongresové centrum
Elektrospotřebiče
Maturitní plesy
Ubytování Český Krumlov
Prodej uhlí
Ubytování na Šumavě
Mimibazar
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Hotely a penziony
Klempířství České Budějovice
Land Rover náhradní díly
Bioplynová stanice
Ubytování v centru města České Budějovice
Dragster EuroGames - MOTOMEJDAN Bechyně
Tvorba webových stránek
Ubytování Lipno
ZEPHYR EXCELENT URBAN PUB Fotoobrazy

Hotel u Solné brány nabízí catering v Českých Budějovicích, ale dokáže i Český Krumlov, Tábor nebo Písek.

 
Aukce
 
Ochranné pomůcky
 

  Jižní Čechy a Šumava
Biologická likvidace odpadu
Tvorba www stránek
Maturitní plesy On-line
Reklama venku