SPORT

Motobazar MOTOBAZAR MIRAMOTO
Největší regionální motobazar a eshop!

B-tým: V zápase kola s Prachaticemi

ČESKÉ BUDĚJOVICE 30.03.2006 - 17:00
Jeden z nejatraktivnějších duelů jarní části ČFL odehrají v sobotu na Složišti fotbalisté rezervního celku Dynama.

 

Soupeřem jim nebude nikdo jiný, než vedoucí tým třetí ligy Tatran Prachatice. Trenér Karel Musil přiveze hned trojici hráčů, kteří ještě na podzim oblékali černobílý dres Českých Budějovic. Lubomír Myšák i Sláva Rožboud (oba jsou v Prachaticích pouze na hostování) dokonce svými brankami dopomohli juniorce Dynama k zisku několika cenných bodů. Cíl Prachatic před sezónou byl naprosto jasný: okamžitý návrat do druhé ligy!!! Prozatím to Prachaticím vychází, v čele tabulky mají čtyřbodový náskok před druhou Čáslaví. Béčku Dynama schází na lídra ČFL pouze o bod víc. Jihočeské derby by navíc mělo přitáhnout do TCM v Mladém jednu z nejvyšších diváckých návštěv roku, alespoň co se domácích zápasů rezervy Dynama týče.

Na pozici brankáře má poslední dobou důvěru trenéra Pavol Pronaj. Slovenský gólman drží momentálně šňůru 180 minut bez obdržené branky. Podobně Jan Poštulka důvěřuje i stoperské dvojici Petr Martínek – Jiří Peroutka. Petr Martínek před rokem v Prachaticích hostoval, spoustu hráčů tedy bude znát ještě ze svého působení. Na krajích obrany může nastoupit hned několik hráčů. V úvahu přicházejí Vlastimil Švehla, Libor Matoušek, Pavel Picka a vyloučena není ani účast Martina Leštiny. Záložní řada by oproti zápasu na Břevnově také neměla doznat mnoha změn. Otazník visí pouze startem pendla Michala Máchy. Zdravotní problémy už přestaly trápit Jakuba Janouška, je tedy dost pravděpodobné, že Jan Poštulka již vyšle na hřiště dva útočníky. Michal Mašát, Lukáš Adam, Jiří Hrbáč a Radim Pouzar by neměli na hřišti chybět. V útoku bude operovat Tomáš Maruška. Na střídání budou připraveni Michal Skopalík a Josef Příhoda.

Poslední vzájemné utkání obou týmů skončilo těsným vítězstvím Prachatic. Rezerva Dynama hrála téměř celý druhý poločas oslabena o Michala Máchu, který za nedovolený zákrok v pokutovém území uviděl druhou žlutou kartu. Následný pokutový kop ale Václav Mrkvička neproměnil. Jedinou branku zápasu tak vsítil až čtrnáct minut před koncem Jan Zušťák.

Prachatice patří v jihočeském kraji k fotbalové špičce. Mezi oběma kluby panují velice dobré obchodní vztahy. Ještě na podzim působil v Prachaticích například Jiří Kladrubský. Opačným směrem putoval zase Václav Mrkvička. Vysoký kanonýr se nakonec dokázal v Dynamu prosadit a na do jarní části již vstupoval jako kmenový hráč Dynama. Hned deset hráčů Prachatic přetahovalo v minulosti přes hlavu černobílý dres Dynama. Jedná se o útočníky Jaroslava Frnocha a Lubomíra Myšáka, záložníky Slávu Rožbouda, Jiřího Pravdu, Igora Nitranského, Jana Toncara a Jaroslava Ludačku, obránce Marka Endla (na podzim nastupoval za rezervu Dynama), Erika Koršalu a Pavla Babku. Ve výčtu deseti hráčů je jich hned několik, kteří pomáhali juniorce Dynama před několika lety vybojovat postup z divize do ČFL.

Pavel Babka dokonce nosil za dob svého působení v Českých Budějovicích kapitánskou pásku. Právě zkušený obránce ale bude Karlu Musilovi v utkání proti rezervě Dynama scházet. V sobotním zápase proti týmu z pražského Střížkova zaskočil Babka výtečným zákrokem za brankáře Palečka, při krásné robinzonádě si ale zkušený obránce pomohl rukou a od hlavního sudího tak okamžitě uviděl červenou kartu. S Pražany Prachatice nakonec prohrály 0:2. O brankářském zákroku obránce Pavla Babky už řeč byla. Zbývá snad jen dodat, že následný pokutový kop proměnil Šísler a v 21. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Zoubek.

Jihočeské derby mezi Dynamem B a Prachaticemi má stanoven výkop na aprílovou sobotu 1.4.2006 v 10:15. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Kabyl, asistenty na čarách pánové Zeman a Balík. Delegátem zápasu byl jmenován pan Hamouz.

více informací na http://www.dynamocb.cz

Tomáš Mička

DALŠÍ ZPRÁVY

Souhrn mládeže: O víkendu naplno bodovali jen ligoví žáci

Sparta neměla šanci ke skórování, všiml si Tomáš Hunal

Ján Mucha: Z přesilovek už jsme měli komplex

Na Letnou bez vykartovaného Horejše

CEB - ZNO 3:2 - MOUNTFIELD bodoval a navýšil náskok

V sobotu proti Spartě na neoblíbeném letenském stadionu

TRI – CEB 6:1 - Jihočeši na slezského soupeře nestačili

Nejtěžší rok kariéry, říká navrátilec Plichta

VIT - CEB 3:1 - Dlouhá cesta na východ body nepřinesla

Béčko si v přípravě zahrálo s Prachaticemi

 
INZERCE ZDARMA

Inzerujte v našem jednoduchém inzertním systému. Stačí vyplnit pár položek a odeslat data na náš server.
Neváhejte a inzerujte zdarma!

STÁHNĚTE SI LISTOPADOVÝ VÝTISK

 

Archiv:
leden | únor | březen | duben
květen | červen | červenec | srpen
září | říjen | listopad | prosinec

Náklad: 100.000 ks

Distribuce po jižních Čechách zdarma!

  • České Budějovice
  • Český Krumlov
  • Jindřichův Hradec
  • Písek
  • Prachatice
  • Tábor
  • ... a další

Máte zájem přispívat na náš server? Kontaktujte nás na e-mailové adrese zpravy@ceskenovinky.czTEXTOVÁ REKLAMA:
Dopravně obchodní centrum Mercury
Kongresové centrum Praha
Bazénové vysavače
Kongresové centrum
Elektrospotřebiče
Maturitní plesy
Ubytování Český Krumlov
Prodej uhlí
Ubytování na Šumavě
Mimibazar
Otáčivé hlediště Český Krumlov
Hotely a penziony
Klempířství České Budějovice
Land Rover náhradní díly
Bioplynová stanice
Ubytování v centru města České Budějovice
Dragster EuroGames - MOTOMEJDAN Bechyně
Tvorba webových stránek
Ubytování Lipno
ZEPHYR EXCELENT URBAN PUB Fotoobrazy

Hotel u Solné brány nabízí catering v Českých Budějovicích, ale dokáže i Český Krumlov, Tábor nebo Písek.

 
Aukce
 
Ochranné pomůcky
 

  Jižní Čechy a Šumava
Biologická likvidace odpadu
Tvorba www stránek
Maturitní plesy On-line
Reklama venku